IZSTĀDE "MEŽA VELTES"

  Līdz 28. augustam Amatu ielas 3. nama skatlogos apskatāma Rīgas Kultūras un tautas mākslas centra “Mazā Ģilde” Tautas lietišķās mākslas studiju “Kamene” un “Tīne” darbu izstāde.

TLMS “Kamene” izstādē eksponētie darbi veidoti no lina un vilnas dzijas. Savukārt TLMS “Tīne” izstādē eksponējusi klūgu pinuma darbus.
TLMS “Tīne” vadītāja Līga Tulinska izstādi raksturo šādi: “Augusts, ir vasaras pēdējais mēnesis, kas liek baudīt romantiskas siltas naktis lūkojoties zvaigznēs un saskatīt krāšņo Piena celu. Daba ir brieduma pilna un ir gatava mūs priecēt ar spilgtām meža veltes krāsām, kas saskatāmas mūsu mīlestības dabas dotajos darinātajos darbos.”
TLMS “Kamene” dibināta 1978. gadā, savukārt no 1983. gada studiju vada Marina Sproģe, pulcējot vienkopus ap 35 domubiedrenēm. Audējas vieno darba mīlestība, viņas labprāt dalās savā pieredzē ar jaunpienācējām. TLMS “Tīne” dibināta 1976. gadā, studiju ilgstoši vadīja Edīte Laiviņa, pērnās vasaras izskaņā dodoties pelnītā atpūtā un nododot studiju Līgas Tulinskas vadības grožos. “Tīne” dalībnieku pinumi bijuši skatāmi neskaitāmās studijas darba atskaites izstādēs, tematiskās izstādēs, pilsētas un republikas tautas lietišķās mākslas izstādēs, kā arī izbraukuma izstādēs Latvijā un aiz mūsu valsts robežām.
Izstādi ar Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta atbalstu organizē RKTMC “Mazā ģilde”.