Izstāde "Patvērums"

No 11. novembra līdz 27. novembrim RKTMC “Mazā Ģilde” Amatu ielas 3. nama skatlogos būs apskatāma izstāde “PATVĒRUMS” – veltījums Latvijas Republikai tās 103. proklamēšanas gadadienā. Izstādē būs eksponēti tautas tēlotājas mākslas studijas “Ģilde” mākslinieku darbi, kā arī košākie TDA “LĪGO” tautas tērpi un to aksesuāri.
Izstādes ekspozīcijā būs redzami greznie Kurzemnieku tērpi no krāšņās un daudzveidīgās TDA “LĪGO” tautastērpu kolekcijas, kā arī TTMS “Ģilde” mākslinieču Īrisas Irbes, Veltas Raudzepas, Annas Ābeles un Simonetas Bergas darbi, kuros atainots simbolisks skatījums uz 1918. gada 18. novembrī  jauniegūtās brīvības sajūtu.

Gan TDA “LĪGO”, gan VPDK “LĪGO” un mākslinieciskais vadītājs Jānis Purviņš vienlaikus ar aktīvo jaunrades darbu un meistarības pilnveidošanu īpašu uzmanību pievērš tautas tērpu tradīciju kopšanai. “LĪGO” ir lielākā tautas tērpu kolekcija visā Latvijā – pašlaik kolekcijā ir vairāk kā 45 Latvijas dažādu novadu tautas tērpu.

TTMS “Ģilde” savu darbību sākusi pirms teju 75 gadiem. Tās dalībnieki ir dažāda vecuma, profesiju un uzskatu amatiermākslinieki. Nodarbībās tiek gleznota klusā daba, portreti, ainavas vai figurālas kompozīcijas, visbiežāk eļļas glezniecības tehnikā. Daži labprāt strādā arī ar pasteli vai akvareļtehnikā. Galvenā tendence ir reālisms, tuvināšanās profesionālai glezniecībai. Dažu autoru darbos parādās arī naivismam raksturīgas iezīmes, bet jaunākās paaudzes dalībnieki ir drosmīgāki un glezno arī mūsdienīgā, ekspresīvā stilā un nebaidās eksperimentēt. Studijas dalībnieki rīko ne tikai savas personālizstādes, bet piedalās arī studijas, Rīgas pilsētas un republikas izstādēs. Izstādes notikušas ne vien Rīgā, bet arī Jūrmalā, Lielvārdē, Carnikavā un citās pilsētās. TTMS “Ģilde” vada Gustavs Filipsons.

Informācija par izstādi www.mazagilde.lv un facebook.com/MazaGilde.

Izstādi ar Rīgas domes Kultūras, izglītības un sporta departamenta atbalstu organizē RKTMC “Mazā Ģilde”.