Tautas Kinostudijas dokumentālā filma “Saules pilsēta”

No 14. jūnija plkst. 10.00 līdz 17. jūnija plkst. 24.00 RKTMC “Mazā Ģilde” piedāvā noskatīties Tautas Kinostudijas radīto dokumentālo filmu “Saules pilsēta”. Filma skatāma www.mazagilde.lv un faceboo.com/MazaGilde.

Filmu skaties ŠEIT: mazagilde.lv

Dokumentālā filma “Saules pilsēta” savu pirmizrādi piedzīvoja 1990.gadā. Filma “Saules pilsēta” ļaus ieskatīties mūsu tautas pagātnē. Tā stāsta par vistraģiskāko Latvijas vēstures posmu, kas sākās ar Latvijas okupāciju 1940. gadā. 52 minūšu garā dokumentālā filma bija pirmā, kas Latvijā stāstīja gan par Latvijas tautas masveida deportācijām 1941. gada 14. jūnijā, gan par koncentrācijas nometnēm Sibīrijā, gan par bērnu izsūtīšanu un nometināšanu neapdzīvotā salā Jeņesejas upes vidū, gan par Latvijas aneksiju un piespiedu iekļaušanu PSRS sastāvā.

Jau tālajā 1988. gadā, kad Padomju Savienības drīzajām beigām tā īsti neviens neticēja, uzsākot filmas projektu, tikasagrauta viena no komunisma ideju pamatlicēja TomazoKampanellas darbā “Saules pilsēta” deklarētais.Filmas veidotāji ir Romualds Pipars, Ilmārs Latkovskis, Oļegs Kotovičs, KristiansLuhaers, Baiba Urbāne un septiņi filmas varoņi ar saviem dzīvesstāstiem.

Dokumentālās filmas demonstrēšanu ar Rīgas domes atbalstu organizē RKTMC “Mazā ģilde”.