Romualda Pipara dokumentālā filma "Septiņas dienas augustā"

No 21. augusta plkst. 11.00 līdz 23. augusta plkst. 23.00 RKTMC “Mazā Ģilde” piedāvā internetā noskatīties Tautas Kinostudijas radīto filmu “Septiņas dienas augustā. Notikumu hronika”.

FILMU SKATIES ŠEIT:  https://youtu.be/0YCsxYD_08c

Filma “Septiņas dienas augustā. Notikumu hronika” savu pirmizrādi piedzīvoja 1992. gadā un tā 2014. gadā ieguvusi Autortiesību bezgalības balvu. Šogad, atzīmējot Baltijas ceļa 32. gadadienu, no 21. augusta plkst. 11.00 līdz 23. augusta plkst. 23.00 RKTMC “Mazā Ģilde” piedāvā noskatīties filmu norādītajā laika posmā www.facebook.com/MazaGilde un mājaslapā www.mazagilde.lv.

Notikumu hronikā “Septiņas dienas augustā” skatāma reportāža par valsts apvērsuma mēģinājumu PSRS 1991. gada augustā. Filmā hronoloģiski izsekots notikumu attīstībai Rīgā septiņu dienu laikā – no 19. līdz 25. augustam. Kā jau notikumu hronoloģijā, filmā ir skatāma reālā patiesība noteiktā laika secībā, bez komentāriem un viedokļiem. Realitātes uzņemtās ainas papildina videoieraksti par notikumiem Maskavā un radioziņas. Filmas veidotāji ir Romualds Pipars, Oļegs Kotonovičs, Kalvis Zalcmanis, Jānis Milbrets, Andris Seleckis, Kristians Luhaers, Igors Boikovs u.c.

Dokumentālās filmas tiešsaisti organizē RKTMC “Mazā Ģilde” ar Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta atbalstu.