Senās mūzikas ansambļa Ludus koncerts “Vasara ir atnākusi”

Otrdien, 18. jūnijā, plkst. 18.00 RKTMC “Mazā ģilde” senās mūzikas ansamblis “Ludus” (mākslinieciskā vadītāja Māra Birziņa) piedāvās klausītājiem koncertu “Summer is icumen in” jeb “Vasara ir atnākusi”.

Pagājušā gada rudenī senās mūzikas ansamblis “Ludus” atzīmēja savu 35. jubileju ar koncertu Mazajā ģildē un šis koncerts ir kā svinību turpinājums, jo pēc ilgiem gadiem kopā muzicēs ansambļa dibinātāja Jeļena Matis (Komšilova) no ASV un viņas muzikālā partnere Linda Lunbeck (blokflautas, ASV). Šajā programmā klausītājus priecēs arī soprānista Rūda Cebuļa priekšnesums.

Koncertā skanēs angļu komponistu Metjū Loka, Džona Doulenda, Henrija Pērsela, Georga Frīdriha Hendeļa un Džona Plyford renesanses un baroka laika kompozīcijas dažādu instrumentu sastāvam, kā arī vokālie skaņdarbi. Koncertu noslēgs karaļa Henrija VIII sacerētā dziesma “Pastime with good company” (“Pavadot laiku jaukā kompānijā”).

Šobrīd ansamblī instrumentālistu pamatsastāvs ir ilgstoši nostabilizējies. Koncertā uzstāsies Māra Birziņa, Dagnija Tuča, Lauma Liepiņa, Sergejs Sjomins, Romans Trautmans un Ainārs Paukšēns.

Pēdējos gados izveidojusies brīnišķīga sadarbība ar vokālistiem, senās mūzikas speciālistiem – Dārtu Paldiņu un soprānistu Rūdi Cebuli.

Jeļena Matis ir dzimusi Rīgā un absolvējusi E. Dārziņa mūzikas skolu un J. Vītola Latvijas konservatoriju. Pēc studiju beigšanas viņa kopā ar Dagniju Tuču un Mārīti Birziņu izveidoja senās mūzikas grupu Ludus. Pēc pārcelšanās uz ASV, Jeļena apmeklēja Arthur Haas un Colin Tilney meistarklases, uzstājās Bostonas senās mūzikas festivālā un strādāja ar tādiiem mūziķiem kā Mary Springfels, Patric Mason un citiem. Pēdējos gados viņa kļuva par dalībnieci grupā Several Friends, kur izpilda baroka mūziku kopā ar Lindu Lunbeck un citiem.

Blokflautas viesmāksliniece Linda Lunbeck izpilda solo un ansambļu repertuāru no viduslaikiem līdz mūsdienām, pievēršoties baroka un renesanses darbiem. Viņa ir Kolorādo baroka kamerorķestra un Seicento baroka ansambļa dalībniece. Linda ir uzstājusies Nacional Public Radio, Aspen mūzikas festivālā, Bostonas senās mūzikas festivālā, Kolorādo mūzikas festivālā, kopā ar Boulder Baha festivālu un citiem, tostarp novatoriskajā blokflautu kvartetā For Four.

Ieeja bez maksas.

Koncertu ar Rīgas valstspilsētas pašvaldības atbalstu rīko RKTMC “Mazā ģilde”.