Jauniešu koris Kamēr... STIHIJA

Svētdien, 20. maijā, plkst. 19.00 Rīgas Kultūras un tautas mākslas centrā “Mazā ģilde” / Lielā zāle Jauniešu kora “Kamēr…” koncertuzvedums  STIHIJA.

Daba ir neuzvarama, neparedzama un lielākoties arī neizprotama. Tā ir vide, kurā līdzās četriem pamatelementiem – ugunij, ūdenim, gaisam un zemei – mīt arī piektais elements – kvintesence. Tik pat brīnumaina kā daba ir arī mūsu katra jūtu pasaule – tā sevī ietver visdažādākos elementus – mīlestību, pārdzīvojumu, laimi, pārdomas, aizraušanos un iznīcību. Šīs pretrunas koncertuzvedumā “STIHIJA” iezīmēs cilvēka kā būtnes prāta un neprāta ceļus.

Koncertuzvedumā tiks pretstatīti un vienlaikus līdzās savietoti dabas un cilvēka iekšējās pasaules neizdibināmie procesi. Tie viens otru gan nomāks, gan cels augstāk par sevi pašu, savijoties Latvijas “Gada Kora” – jauniešu kora “Kamēr…” –, saksofonu kvarteta, sitaminstrumentu un čella skanējumā. Tos vienotā vēstījumā aptvers Jura Strengas suģestējošā balss un Ivara Vācera negaidītie gaismas režijas risinājumi koncertvietā, kur koris “Kamēr…” daudzus gadus ar koncertprogrammu nav uzstājies – Mazajā ģildē.

Programmā Ērika Ešenvalda, Jēkaba Jančevska, Jāzepa Vītola, Ādolfa Skultes un Veljo Tormisa diždarbi.

Piedalās:

Jauniešu koris “Kamēr…”
Jurģis Cābulis, galvenais diriģents un mākslinieciskais vadītājs
Rīgas Saksofonu kvartets
Ēriks Kiršfelds, čells
Marta Kauliņa-Pelnēna, perkusijas
Ivars Vācers, gaisma
Juris Strenga, balss

Biļetes: https://www.bilesuparadize.lv/lv/event/139416