ZIEMAS SVĒTDIENAS MAZAJĀ ĢILDĒ 2023 Pirmās Adventes koncerts

Svētdien, 3.decembrī plkst. 19.00 Rīgas kultūras un tautas mākslas centra “Mazā ģilde” Lielajā zālē notiks Pirmās adventes koncerts “Klātesamība”, kas atklās koncertu sēriju ZIEMAS SVĒTDIENAS MAZAJĀ ĢILDĒ 2023. Koncertā uzstāsies grupa “Rihards Lībietis Orchestra”.

Koncerta programmā mūziķi vedīs klausītājus piedzīvojumu pilnā stāstā apkārt pasaulei un pašiem sev, caurvijoties rotaļīgiem un enerģiskiem, muzikāliem motīviem ar ietekmēm no Āfrikas, Tuvo Austrumu un latviešu tautas mūzikas. Programmā tiks atskaņotas gan pašu grupas dalībnieku radītas kompozīcijas, gan būs arī vieta melanholiskai un apcerīgai atkāpei ar melodijām no pasaules un pašmāju autoriem. Sagaidāmas arī emociju pilnas improvizācijas vienotā klātesamībā.

“Rihards Lībietis Orchestra” ir kvintets, kas izpilda instrumentālu, dinamisku pasaules mūziku. Grupas aizrautīgais sniegums, izpildītās mūzikas emocionalitāte, ritmiskums un melodiskums koncertos rada enerģijas pilnu atmosfēru. Kvinteta pirmsākumi meklējami 2015. gadā, un kopš tā izveidošanās, mūziķi ir izdevuši 4 atzinīgi novērtētus albumus, no kuriem jaunākais “Willful Blindness” izdots 2021. gada vasarā, kas ieguvis nomināciju Mūzikas ierakstu gada balvai “Zelta Mikrofons”. Grupā muzicē Rihards Lībietis (ģitāras), Erna Daugaviete (čells), Matīss Repsis (perkusijas, sitaminstrumenti), Gints Smukais (akustiskā ģitāra) un Jānis Polis (bass).

Ieeja koncertā bez maksas.

Koncertu ar Rīgas valstspilsētas pašvaldības atbalstu rīko RKTMC “Mazā ģilde”.

Vairāk par Rīgas pašvaldības Ziemassvētku gaidīšanas laikam veltītiem pasākumiem var uzzināt tīmekļvietnē http://www.svetki.riga.lv, kā arī sekot līdzi jaunumiem sociālo tīklu lapā “Rīga” un “Rīgā notiek”.