Naura Indzera 50 gadu jubilejas koncerts “Ielūgums uz Dzimšanas dienu”

Klasiskās mūzikas ģilde “Euterpe” 14. decembrī plkst. 19.00 RKTMC “Mazā Ģilde” Lielajā zālē aicina uz baritona Naura Indzera 50 gadu jubilejas koncertu IELŪGUMS UZ DZIMŠANAS DIENU!

Jubilārs – baritons NAURIS INDZERIS – nu jau gandrīz 25 gadus aktīvi darbojas profesionālās mūzikas laukā gan kā operdziedātājs, gan kamerdziedātājs, gan arī kā vokālais pedagogs korim “Balsis”. Dzimis Gulbenē, muzikālo izglītību guvis Jāzepa Mediņa Rīgas Mūzikas koledžā Lailas Grietēnas klasē un Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā asoc. prof. Bruno Egles klasē. Zināšanas papildinājis meistarklasēs Austrijā un Itālijā. Piedalījies starptautiskos konkursos Vācijā, Austrijā, Itālijā, Ukrainā u. c.

Naura profesionālā dzīve bijusi saistīta gan ar Latvijas Nacionālo operu un baletu, gan Klaipēdas Valsts muzikālo teātri. Dziedātājs ir piedalījies vairākos Siguldas Opermūzikas svētkos, kā arī regulāri sadarbojas ar koncertorganizāciju “Latvijas koncerti”, Operetes teātri un klasiskās mūzikas ģildi “Euterpe”. 2022. gada pavasarī ar izrādēm F. Pulenka operā “Cilvēka balss” un Dž. Menoti operā “Telefons” kļuvis par Lielās Mūzikas balvas laureātu kategorijā “Gada uzvedums”.

Šajā koncertā jubilāram pievienosies viņa kolēģi – mākslinieki, ar kuriem pēdējo gadu laikā izveidojusies visauglīgākā sadarbība – Sonora Vaice, Anta Jankovska, Jolanta Strikaite, Laura Kancāne, Irma Pavāre un Artjoms Safronovs. Pie diriģenta pults stāsies maestro Guntars Bernāts un īpaši šim pasākumam izveidotā profesionālo orķestra mākslinieku grupa. Koncertā skanēs operu ārijas un dueti, kā arī fragmenti no skaistākajām sarsuelām un operetēm.

Pats mākslinieks atzīst, ka ir patiesi priecīgs par iespēju šādu zīmīgu dzimšanas dienu nosvinēt mūzikā kopā ar savām uzticamākajām un skaistākajām skatuves partnerēm, kā arī talantīgo LNOB tenoru Artjomu Safronovu. “Esmu pagodināts arī ar izcilu orķestra mūziķu sastāvu, ar kuriem kopā iestudētas ļoti veiksmīgas un vērienīgas franču un spāņu mūzikas programmas. Lieliski, ka pie diriģenta pults stāsies maestro Guntars Bernāts, kuram pašam tikko VEF Kultūras pilī ar Dž. Pučīni operas “Māsa Andželika” iestudējumu tika nosvinēta jubileja, un viņš noteikti zina, kā pareizi ir jāsvin svētki,” pauž Nauris Indzeris.

Uz satikšanos mūzikā tiek gaidīti draugi, radi, paziņas un vienkārši jauki cilvēki, kas noilgojušies pēc sirsnīga, jaudīga un muzikāli piepildīta vakara Mazajā Ģildē.

Ieeja koncertā bez maksas.

Skatītāji tiek lūgti ierasties uz pasākumu savlaicīgi.

Informāciju sagatavoja klasikās mūzikas ģilde “Euterpe”

E-pasts: gilde.euterpe@gmail.com.