RKTMC “Mazā Ģilde” piedāvā daudzveidīgu 4. maija svētku programmu

Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienas pasākumu programmas ietvaros Rīgas Kultūras un tautas mākslas centrs “Mazā Ģilde” 2022. gada 4. maijā Rīgas iedzīvotājiem un galvaspilsētas viesiem visas dienas garumā piedāvā apmeklēt vairākus svinīgus pasākumus.

No plkst. 12.00 līdz plkst. 15.00 maršrutā Viesturdārzs – Kronvalda parks – Vecrīga – 11. novembra krastmala notiks gājiens “Neatkarīgais ceļojums ar dzejniekiem”, kurā ar dzejas lasījumiem Ērikas Bērziņas vadībā piedalīsies desmit Latvijā atzīti dzejnieki: Aivars Eipurs, Krišjānis Zeļģis, Anna Auziņa, Inese Zandere, Ingmāra Balode, Andris Ogriņš, Liāna Langa, Ivars Šteinbergs, Māris Salējs un Arvis Viguls.

Kultūras un izklaides centrā “Hanzas perons” pirmo reizi Rīgā plkst. 14.00 un plkst. 18.00 notiks horeogrāfa Jāņa Purviņa dejas izrādes “Vilkaču mantiniece”. Izrādes pamatā ir Ilonas Leimanes romāna motīvi: “Tas ir stāsts par divām dzimtām, kurām, par spīti seniem naidiem, reiz bija jāsavijas vienā.” “Vilkaču mantiniece” libretu radījusi Rasa Bugavičute-Pēce, mūziku – Edgars Lipors, režiju un scenogrāfiju veidojis Reinis Suhanovs. Izrādes stāstu izdejos RKTMC “Mazā Ģilde” Tautas deju ansamblis “Līgo” un vidējās paaudzes deju kolektīvs “Līgo”. Ielūgumi uz “Vilkaču mantiniece” pieejami www.bilesuparadize.lv.

RKTMC “Mazā Ģilde” Lielajā zālē plkst. 20.00 notiks Latvijas Neatkarības atjaunošanas 32. gadadienai veltīts koncerts “Tava zeme paliks”, kurā mākslinieciskā vadītāja Inta Teterovska vadībā uzstāsies jauniešu koris “Balsis”, soprāns Viktorija Pakalniece, kontrabasists Haralds Arnis, koncertmeistare Ieva Dzērve un dzejniece Inese Zandere. Koncertā tiks atskaņota dažādu latviešu komponistu mūzika, tostarp Pētera Barisona, Ērika Ešenvalda, Jāņa Norviļa, Valta Pūces un Ulda Stabulnieka darbi. Ieeja koncertā bez maksas, un to būs iespējams skatīties arī tiešraidē RKTMC “Mazā Ģilde” Facebook lapā un www.mazagilde.lv.

Kronvalda parka laukumā pie Rīgas Kongresu nama no plkst. 17.00 līdz plkst. 22.00 Rīgas iedzīvotāji un viesi aicināti apmeklēt koncertu “Idejas vārdā”. Koncertā piedalīsies Latvijā atpazīstami mūziķi: Kārlis Kazāks, Siensliens, grupas “Stūrī zēvele”, “JUUK”, “Baložu pilni pagalmi”, “Dzeltenie pastnieki” un “Dzelzs vilks”, kuri kopā ar aktieri Āri Matesoviču paudīs šobrīd tik aktuālo ideju par brīvību un neatkarību. Koncerts tiks translēts tiešraidē Rīgas domes Facebook kontā un retranslēts sabiedrisko mediju portālā “LSM.lv”.

RKTMC rīkotos pasākumus atbalsta Rīgas pašvaldība, un tie ir daļa no kopējās Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas gadadienai veltītās svētku programmas galvaspilsētā, kas tapusi sadarbībā ar kultūras centriem. Svētku programma ar informāciju par dalībniekiem, norises laiku un vietu ir apskatāma tīmekļvietnē www.kultura.riga.lv.