Sarunu cikls "Noslēpumainā Mazā ģilde"_ 1. epizode

Sarunu cikla “Noslēpumainā Mazā ģilde” 1. epizodi skaties ŠEIT : https://youtu.be/P5oCjIV0OcY

 

Turpinot Mazās ģildes ēkas 155. jubilejas gadu, ikvienam interesentam tiek piedāvāts saistošs sarunu cikls “Noslēpumainā Mazā ģilde”, kurā Ints Teterovskis vedīs cauri ēkas vēstures līkločiem no nama tapšanas līdz mūsdienām.

1866. gada 9. februārī Rīgā svinīgi atklāja arhitekta Johana Daniela Felsko projektēto Mazās jeb Svētā Jāņa ģildes namu. Kādus noslēpumus un stāstus sevī glabā ēka, kas atgādina mazu pili ar krāšņām vitrāžām, sienu un griestu gleznojumiem?

Sākotnēji Mazā ģilde būvēta kā nams, kas zem sava jumta pulcējis amatnieku ģildes biedrus, bet nu jau ilgus gadus ir vieta, kur lielākoties skan mūzika, kurā darbojušās un darbojas nozīmīgas radošas  personības, kā arī mājo daudzie „Mazā Ģilde” amatiermākslas kolektīvi.

Šajā pusgadā sarunu ciklā „Noslēpumainā Mazā ģilde” paredzētas četras tikšanās. Pirmajā sarunu cikla epizodē stāstīsim par Mazās ģildes tapšanas vēsturi, iekārtojumu un restaurācijas procesu. Sarunā piedalīsies mākslas zinātņu doktore Ilona Audere, restaurācijas arhitekts Artūrs Lapiņš un LMA restaurācijas katedras profesors Andris Začests.

Sarunu „Noslēpumainā Mazā Ģilde” ciklu vadīs Ints Teterovskis.

Turpmākajās sarunās pievērsīsimies Mazās ģildes kultūras dzīvei.

Sarunu cikls „Noslēpumainā Mazā ģilde” būs skatāms www.mazagilde.lv un facebook.com/MazaGilde/

Sarunu ciklu organizē RKTMC “Mazā Ģilde” ar Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta atbalstu.