Tiešraides Ceturtās Adventes Tiešraides koncerts“XVIII gadsimta Advente Rīgā”

 

Tiešraide bez maksas. Skaties šeit : https://youtu.be/47RhocvDhq8

Turpinoties Ziemassvētku gaidīšanas laikam, svētdien, 20. decembrī, plkst. 19.00 RKTMC “Mazā Ģilde” skatītājiem piedāvās ceļojumu laikā, piedzīvojot Adventes laiku 300 gadus atpakaļ tiešraides koncertā “XVIII gadsimta Advente Rīgā”. Koncertā piedalīsies Elīna Šimkus (soprāns), baroka orķestris “Collegium Musicum Riga”, diriģents Māris Kupčs un baroka dejotāja Jūratė Širvytė-Rukštelė no Lietuvas.

 

Koncerta programmā tiks atskaņoti 17. un 18. gadsimta mijā dzīvojušu komponistu – Georga Frīdriha Hendeļa, Johana Fišera, Žana Filipa-Ramo, Dītriha Bukstehūdes un citu kopnistu darbi.

Elīna Šimkus ir latviešu operdziedātāja, kura ar lieliem panākumiem dziedājusi un kritiķu atzinību guvusi vairākās izrādes lomās. VII Starptautiskā Klaudia Taev konkursa jaunajiem operdziedātājiem laureāte (Pērnava, Igaunija 2011). Ārzemju prese viņu raksturojusi kā „spoži skanošu, apveltītu ar skaistu kantilēnu un pārsteidzoši krāšņu un stabilu augšējo reģistru” un „jauneklīgi un svaigi skanošu soprānu”. Elīna atzīst, ka blakus klasicisma un romantisma komponistu darbiem, nozīmīga vieta viņas radošajā biogrāfijā ir senajai mūzikai.

Baroka orķestris “Collegium Musicum Riga” dibināts 1990. gadā, tā skanīgo nosaukumu aizgūstot no kāda 17. gadsimtā Rīgā pastāvējuša orķestra. Kā toreiz, tā tagad “Collegium Musicum Riga” spēlējošos mūziķus vieno mīlestība pret baroka mūziku. Tās noslēpumu un skaistuma atklāsmē vieds un neatsverams palīgs ir arī kolektīva mākslinieciskais vadītājs – mērķtiecīgais senās mūzikas, arī baroka un klasicisma repertuāra smalkumu pētnieks Māris Kupčs.