TTMS “ĢILDE” izstāde “Mūsu telpa”

No 11. novembra līdz 2. decembrim Vecrīgā, Amatu ielas 3. nama skatlogos būs apskatāma RKTMC “Mazā ģilde” TTMS “ĢILDE” izstāde “Mūsu telpa””.

 Mēs katrs telpu , kurā dzīvojam, saprotam atšķirīgi. Individuāli mums katram tā ir sava. Mēs ne vienmēr esam gatavi to dalīt ar apkārtējiem. Tā ir vieta, kurā jūtamies droši. Bieži to asociējam ar izpratni par māju. Izstādē “Mūsu telpa” autori cenšas vērst skatītāja domas un uzmanību uz plašāku izpratni par telpu, kurā dzīvojam – telpu, kuru ikdienā dalām ar citiem, un par kuru esam atbildīgi katrs atsevišķi.

Autori, kuri piedalās izstādē, katrs citādi attēlo šo izjūtu par kopējo telpu. Ar saviem darbiem viņi cenšas aicināt skatītāju nebūt vienaldzīgiem.

Izstādē galvenais pārstāvētais glezniecības stils ir reālisms. Darbi gleznoti eļļas un akrila tehnikās.

Izstādē piedalās Īrisa Irbe, Anda Orehova, Voldemārs Krutins, Linda Austriņa un Uldis Laviņš.

TTMS “Ģilde” darbība sniedzas jau astotajā gadu desmitā. Tās dalībnieki ir dažāda vecuma, profesiju un uzskatu amatiermākslinieki. Nodarbībās tiek gleznota klusā daba, portreti, ainavas vai figurālas kompozīcijas, visbiežāk eļļas glezniecības tehnikā. Daži labprāt strādā arī ar pasteli vai akvareļtehnikā. Galvenā tendence ir reālisms, tuvināšanās profesionālai glezniecībai. Dažu autoru darbos parādās arī naivismam raksturīgas iezīmes, bet jaunākās paaudzes dalībnieki ir drosmīgāki un glezno arī mūsdienīgā, ekspresīvā stilā un nebaidās eksperimentēt. Studijas dalībnieki rīko ne tikai savas personālizstādes, bet piedalās arī studijas, Rīgas pilsētas un republikas izstādēs. Izstādes notikušas ne vien Rīgā, bet arī Jūrmalā, Lielvārdē, Carnikavā un citās pilsētās. TTMS “Ģilde” vada Gustavs Filipsons.

Izstādi ar Rīgas domes atbalstu rīko RKTMC “Mazā ģilde”.