VECPILSĒTAS TEĀTRIS. ALBĒRS KAMĪ. PĀRPRATUMS

21. februārī plkst. 19.00 “Mazā ģilde” Mazajā zālē būs skatāma “Vecpilsētas teātra” izrāde  – Albērs Kamī “Pārpratums”, kuru režisore Edīte Neimane raksturo kā sirreālu drāmu.

Albērs Kamī (Albert Camus) – franču rakstnieks un filozofs, dramaturgs, viens no eksistenciālisma pamatlicējiem, Nobela prēmijas literatūrā laureāts:

“Ja cilvēks grib  lai viņu pazīst, viņam vienkārši jāpasaka,  kas viņš ir!”

Pēc 20 gadu prombūtnes Jans atgriežas mājās. Tagad tur ir viesnīca, kuru vada viņa māte un māsa Marta. Jans reģistrējas ar svešu vārdu, vēlēdamies noskaidrot vai tiks atpazīts. Sapratis, ka māte un māsa viņu neatpazīst, viņš kļūst par svešinieku pats savās mājās.

Izrāde ir par bailēm būt patiesiem, par cilvēka pamestību, vientulību un mīlestības trūkumu. Pārpratumi un izpratnes trūkums rada absurdo dramatismu – kad neviens no šiem cilvēkiem nespēj sasniegt to, ko vēlas.

 

Lomās: Marta- Signe Ķipure, Māte- Diāna Zemribo, Agita Skujiņa, Jans- Guntis Arājs, Marija- Dace Nebēdniece, Daniela Zunde, Kalpotājs- Gunārs Rutkis.

Skaņa, gaisma- Gunārs Rutkis, Solanža Karlauskis.

Biļetes pieejamas RKTMC “Mazā ģilde” pie dežuranta. Biļešu cena 5,00 EUR un 2,00 EUR (skolniekiem, studentiem, pensionāriem)

Izrādi ar Rīgas domes atbalstu rīko RKTMC “Mazā ģilde”