Rīgas A Cappella festivāls. Koncerts „Barbershop Harmony Night“

BARBERSHOP HARMONY NIGHT

2021. gada 13. oktobrī plkst. 19.00 Mazajā ģildē norisināsies koncerts „Barbershop Harmony Night“, kas būs veltīts unikālajam un pasaulē daudzviet populārajam barbershop dziedāšanas stilam.

Koncerta galvenie mākslinieki būs barbershop vīru vokālais kvartets „Harmonija Rīgai”, kā arī uzstāsies vairāki muzikālie viesi. Koncertā barbershop stila aranžējumos tiks izdziedāti daudzi populāri skaņdarbi, mākslinieku priekšnesumi mīsies ar stāstījumu par barbershop mūzikas dziedāšanas tradīcijas aizsākumiem pasaulē un Latvijā.
Kvartets „Harmonija Rīgai” pazīstams kā pirmais, kas sāka Latvijā izpildīt mūziku barbershop dziedāšanas stilā. Kvarteta pirmsākumi ir meklējami 1993. gada Mūzikas un mākslas festivālā “Bildes”, kad džeza dziedātājs Laimis Rācenājs dalībai festivālā izveidoja pirmo barbershop stila kvartetu Latvijā, tādejādi popularizējot šo pasaulē tik iecienīto dziedāšanas veidu. Kā atzīmē paši kvarteta „Harmonija Rīgai” dalībnieki, viņi Latvijā ir vislabākie, jo ir vienīgie, kas regulāri izpilda barbershop  mūziku.

Stila nosaukums barbershop (ang. – frizētava) norāda uz tā izcelsmi, proti, šāda veida dziedāšana sākumā notikusi tieši frizētavās. Barbershop džeza novirziens 20. gadsimta sākumā radās Amerikā. Tā pamatā ir četrbalsīgs a cappella mūzikas stils, kurā tiek izpildītas izklaidējošas un sadzīviskas dziesmas. Šodien Amerikā ir vairāk kā 30 000 Barbershop Harmony asociācijas entuziastu, radniecīgas apvienības darbojas arī Skandināvijā, Anglijā, Vācijā, Jaunzēlandē un citviet pasaulē. Koncerts „Barbershop Harmony Night“ norisinās Rīgas A Cappella festivāla ietvaros.

Rīgas A Cappella festivāls ir iespēja piedzīvot lieliskus koncertus, gūt iedvesmu un apliecinājumu cilvēka balss neierobežotajām iespējām. Festivālā izceltā a cappella mūzika ir brīnums, ko spēj radīt cilvēki ar savām balsīm, un enerģija, kas nāk līdzi šai mūzikai, vienmēr uzrunā ļoti spilgti.

Ņemot vērā Latvijā noteiktos Covid-19 ierobežojumus publisku pasākumu rīkošanai, pasākums tiks rīkots pēc zaļā drošības līmeņa un to var apmeklēt TIKAI vakcinētas un Covid-19 pārslimojušas personas, tai skaitā bērni, kuri ir vakcinēti (no 12 gadu vecuma) vai pārslimojuši Covid-19 infekciju.

Apmeklējot pasākumu, obligāti jāuzrāda personu apliecinošs dokuments, biļete un derīgs sertifikāts. Sertifikātu var lejuplādēt vietnē www.Covid19sertifikats.lv
Visas iepriekš iegādātās biļetes ir derīgas. Neskaidrību gadījumā lūgums sazināties: info@rigasacappellafestivals.lv

Vairāk informācijas: http://www.rigasacappellafestivals.lv