Koncerts "Mocarts. Klavieres"

Koncertā piedalās:

Elīna Šimkus (soprāns)

Ernests Neimanis un Gertruda Jerjomenko (āmuriņklavieres)

Jānis Tretjuks (klasicisma klarnete)

Maija Kļaviņa un Kristīne Stumbure (traversflautas)

Baroka orķestris COLLEGIUM MUSICUM RIGA

Diriģents Māris Kupčs

 

Koncertā “MOCARTS. KLAVIERES” tiks prezentētas
JVLMA āmuriņklavieres

 

Nebeidzams humors un pārsteidzoši muzikālie efekti, virpuļojošas un izsmalcinātas melodijas – tā varētu raksturot Latvijā vēl nebijušam notikumam īpaši gatavotu koncertprogrammu, kas izskanēs 2. decembrī plkst. 18.00 Mazajā ģildē. Pateicoties Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstam, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmija (JVLMA) sadarbībā ar Rīgas Senās Mūzikas centru un Rīgas Vēsturiskā Teātra un mūzikas biedrību ir iegādājusies āmuriņklavieres, 1780. gada Stein modeļa kopiju, kā arī senās mūzikas atskaņotājmākslinieku rīcībā ir nonākušas divas speciāli Latvijas Mūzikas akadēmijai būvētas Rudolf Tutz klasicisma klarnetes.

 

Krāšņā Pirmā Adventa koncerta epicentrā būs iespēja izbaudīt Volfganga Amadeja Mocarta (Wolfgang Amadeus Mozart, 1756-1791) un viņa ideju un garīgā skolotāja Johana Šobēra (Johann Schobert, ap 1735-1767) klavierkoncertus, kurus līdz ar baroka orķestri Collegium Musicum Riga atskaņos Vīnē dzīvojošais latvietis Ernests Neimanis, kā arī spožā jaunās paaudzes klavesīniste Gertruda Jerjomenko, kura šobrīd papildina zināšanas Schola Cantorum Basiliensis, Šveicē. Mākslinieki īpašajā, pieklusinātajā āmuriņklavieru skanējumā ietērps Mocarta klavierkoncertu nr. 9 Mibemol mažorā un Šobēra klavierkoncertu nr. 3 Fa mažorā op. 11. Šobēra mūziku visticamāk Latvijā būs iespēja dzirdēt pirmo reizi.

 

Koncerta “Mocarts. Klavieres” mākslinieciskais vadītājs, diriģents Māris Kupčs uzsver, ka “ir būtiski šādā, sen gaidītā notikumā lepoties ar saviem, Latvijas senās mūzikas atskaņotājmāksliniekiem; pirmajiem ļaut iedzīvināt jaunos mūzikas instrumentus tiem, kuri senās mūzikas izpētes soļus ir spēruši arī JVLMA Senās Mūzikas katedrā.” Koncertā līdz ar Ernestu Neimani, Gertrudu Jerjomenko piedalīsies arī solisti – soprāns Elīna Šimkus, klarnetists Jānis Tretjuks, traversflautistes Kristīne Stumbure un Maija Kļaviņa, kā arī baroka orķestris Collegium Musicum Riga un diriģents Māris Kupčs. Pateicoties šim notikumam ir pavērusies līdz šim nebijusi iespēja Latvijas klausītājus pilnvērtīgi, padziļināti un regulāri iepazīstināt ar klasicisma laikmeta mūzikas dārgumiem.

 

Ir vērts arī pieminēt, ka Mencendorfa namā, Rīgā ir saglabājušās āmuriņklavieres, tomēr tās vairs nav spēlējamā kārtībā, un, kā leģenda vēsta, pats 18. gadsimta Rīgas komponists Johans Gotfrīds Mītels (Johann Gottfried Müthel, 1728-1788) uz konkrētā instrumenta vietējiem klausītājiem ir atskaņojis savu mūziku.

 

 

Ieeja koncertā bez maksas.

Pateicamies atbalstītājiem – Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijai, Valsts Kultūrkapitāla fondam, Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamentam, Rīgas Vēsturiskā Teātra un mūzikas biedrībai, RKTMC “Mazā ģilde”.

 

Vairāk informācijas: Laura Šarova
Rīgas Senās Mūzikas centrs
info@earlymusic.lv
+371 25714770
www.earlymusic.lv