Dr. Andreja Mūrnieka publisko lekciju cikla “Mūzika kultūrā” 8. lekciju “Mūzika un sakrālais ”

28. maijā plkst. 18.30 Mazās ģildes Bellacord zālē interesentiem būs iespējams noklausīties Dr. Andreja Mūrnieka publisko lekciju cikla “Mūzika kultūrā” 8. lekciju “Mūzika un sakrālais ”.
Īsa 8. lekcijas anotācija:

Himnas dieviem kā poēzijas un mūzikas pirmsākumi. Mūzika un lūgšana. Mūžīgais un pasaulīgais, transcendentais un imanentais. Nirvāna, samadhi, mokša un rita, dharma, karma Indijas kultūrā. Pasaule kā skaņa, vibrācijas (upanišādu koncepcija). Aumm jeb Om (ॐ) meditācijās. Pasaule kā Dieva vārds, grāmata. Dievs “sacerējis pasauli” kā poēts – Bībeles koncepcija. Cilvēka loma pasaulē. Mazās maņas un trešā metafora – pieskāriens, rēta, glāsts. “Mūziku dažādība” viduslaiku izpratnē. Gregorisko dziedājumu vijīgums, lokanība un protestantiskā korāļa stingrība, noteiktība. Vienība daudzveidībā. Baroka polifonijas sintēze. Johans  Sebastjans Bahs. Kustība un/vai miers. Ciešanas (pasijas), augšāmcelšanās un transformācija. Mūzika liturģijā. Vai mūzika ir ceļš uz mūžīgo, dievišķo, absolūto?

Šajā lekciju ciklā ir iespējams noklausīties Dr. Andreja Mūrnieka astoņas autorlekcijas mūzikas kulturoloģijā – par mūzikas nozīmi cilvēka un sabiedrības dzīvē, mūzikas iedarbības veidiem, izcelšanos, funkcijām, saistību ar dažādām kultūras dimensijām, vēsturi, filozofiju un reliģiju.
Ieeja bez maksas.
Lekciju ar Rīgas valstspilsētas pašvaldības atbalstu rīko KTMC “Mazā ģilde”.